vend
   
Головна сторінкаАГАТ-25КЗагальні характеристикиЗастосуванняРезультати застосуванняПублікації в прессіНІЗІНAGAT-25K [en]

Агат -25 К на весняному полі

Журнал Пропозиция №2/2004, с.65

Весна - один із найвідповідальніших етапів у сільськогосподарському виробництві. Зазвичай, ножна зима приносить на завершення багато проблем селянам. Адже не всі посіви витримують морози, різне поливання температур, перезволоження. Частина рослин гине, багато з них виявляються травмованими, ослабленими та ураженими хворобами. У такій ситуації на площах, що залишаються для отримання насіння чи товарного зерна, доцільно застосувати біофунгіцид Агат -25 К.

За обробки посівів озимих зернових після відновлення вегетації біопрепарат реанімує пошкоджені та ослаблені рослини, призупиняє розвиток хвороб та закладає основу проти ураження новими фітопатогенами, активізує процес кущіння, сприяє утворенню додаткової кореневої системи та нових продуктивних стебел.

Це пояснюється тим, що Агат - 25 К характеризується безпосередньою фунгіцидною дією на патогени та властивістю підвищувати загальний імунітет рослин протягом усього вегетаційного періоду. Під час обробки вегетуючих рослин складові Агату, потрапляючи на листя, індукують накопичення в тканинах фітоалексинів, які підвищують стійкість рослин до фітопатогенів. Крім того, завдяки вегетативним обробкам активізується загальний розвиток рослин з орієнтацією на підвищення їхньої продуктивності та поліпшення якості продукції.

Першу обробку посівів Агатом можна й доцільно поєднувати з внесенням гербіцидів. При цьому бакова суміш готується безпосередньо перед застосуванням, а робочий розчин перемішується також у процесі його внесення. У даному разі біопрепарат виконує функцію антидота — послаблює токсикацію посівів хімікатами не зменшуючи їхньої фунгіцидної дії проти бур'янів і одночасно, завдяки своїм стимулюючим властивостям, сприяє підвищенню продуктивності зернових як мінімум на 15-20 %.

Не менш важливою є й друга обробка посівів у фазі трубкування, коли закладаєтся основа врожаю, якості зерна. Крім того, у цей період не виключається ймовірність прояву негативної дії фітопатогенів на продуктивні рослини, що також може призвести до недобору врожаю.

Прогноз фітосанітарного стану свідчить про ймовірність пошкодження зернових у цьому році на заключній стадії їхнього розвитку шкідниками, у тому числі й клопом - черепашкою. У такій ситуації обробка посівів інсектицидами окупить затрати на цю операцію. Додасть упевненості в цьому композиція інсектицидів з'Агатом. На цьому етапі біофунгіцид не лише проявляє свої прямі фунгіцидні та антидотні властивості, а й позитивно впливає на наповненість зернівки та вміст клейковини, поліпшуючи якісні показники зерна та підвищуючи | і його цінову вартість.

Таким чином біопрепарат Агат -25 К допомагає зробити один із найвідповідальніших періодів формування врожаю результативним. При цьому витрати на обробку гектарної площі не перевищують 26 грн, що у 4-11 разів менше порівняно з хімфунгіцидами, які, до того ж, — піддають токсикації культурні рослини, пригнічуючи їхній розвиток.

Наступний крок —сівба ярих. Обробка насіння перед посівом — обов'язковий захід, і доцільніше це зробити І ) Агатом. Порядок його застосування має визначити фітоекспертиза насіннєвого матеріалу. У разі інфікованості насіння летючою сажкою більш як 0,3 % і твердою понад 100 хламідоспор на зернівку біопрепарат застосовують у композиції — А гат -25 К, — ЗО мл / т, + пів дози ефективного хімпротруйника ( Дивіденд Стар, Вітавакс, Раксіл тощо ). Багаторічною практикою підтверджено, що така бакова суміш по ефективності не поступається дії повної дози хімпротруйника. При цьому суттєво зменшуються витрати на обробку насіння, а завдяки ростстимулюючим властивостям Агату забезпечується прибавка врожаю в межах 15-20 %. У чистому вигляді Агат -25 К можна застосовувати за нижчого рівня ураженості насіння зернових сажковими хворобами, а також бобових, овочевих та круп'яних культур.

Слід також врахувати, що біопрепарат завдяки фіксації азоту з повітря та перетворенню важкодоступних фосфорних сполук у доступні для рослин форми, дає змогу зменшити оптимальні дози внесення азотно - фосфорних добрив як мінімум на 25-30 %.

Робочий розчин готується ретельним змішуванням концентрату з водою і прилипачем із розрахунку ЗО мл + 10 л води на 1 т зерна і 20 мл + 300 л води на 1 га посівів. Для обробки насіння і посівів використовуються техніка і обладнання серійного виробництва. На великих площах, де це економічно доцільно, обприскування посівів проводиться за допомогою літаків та літальних апаратів.

В. Боярин,
завідувач біолабораторії
Державної станції захисту рослин
Волинської області

 

 
18008, м. Черкаси
вул. Смілянська, 118, офіс 301
тел. (0472) 63-84-06
63-67-55, 63-78-10